وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

چگونه با استفاده از بارکد به سادگی زنجیره تأمین را مدیریت کنیم؟

چگونه با استفاده از بارکد به سادگی زنجیره تأمین را مدیریت کنیم؟

در بخش‌های پیشین با تجهیزات مرتبط با بارکد آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم شما را با تجهیزات مورد نیاز بارکد در زنجیره تأمین آشنا کنیم.

مدیریت زنجیره تأمین مشاغل کوچک، شبکه شرکت‌ها ، افراد و فرآیندهای لازم برای تبدیل مواد اولیه از یک تأمین‌کننده به یک محصول نهایی ، پیچیده‌تر از همیشه می‌شود. برخی زنجیره‌های تأمین در سراسر جهان وجود دارد ، به این معنا که اکنون شانس بیشتری برای جلوگیری از تولید اضافی موجودی و در نتیجه ایجاد درآمد به همراه دارد. به همین دلیل مشاغل بیشتری به فناوری ردیابی بارکد روی آورده‌اند تا زنجیره تأمین را ساده و کارآمد نگه‌دارند. برای چندین دهه ، بارکدها به‌سختی در خارج از سیستم‌های خرده‌فروشی سیستم فروش استفاده می‌شدند. در حال حاضر، این فناوری تقریباً در همه صنعت وجود دارد و در زنجیره‌های عرضه هم نقطه نظر دارد.

بارکد در زنجیره تأمین چگونه به کسب و کار کمک می‌کند؟

 

اطلاعات ذخیره شده در بارکدهای  یک‌بعدی (خطی) و 2بعدی (مانند کدهای QR) به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا موجودی را به‌موقع و کارآمد با حداقل خطا (فقط یک خطا در هر 3 میلیون کاراکتر) نسبت به سیستم‌های دستی شناسایی کنند. تا زمانی که مشاغل موجود در زنجیره تأمین همگی به فناوری ایجاد و اسکن بارکد دسترسی داشته باشند ، می‌توان اطلاعات مربوط به یک محصول را در طول سفر خود تا رسیدن به مشتری پرداخت‌کننده یکپارچه و ردیابی کرد.

اگرچه هر شرکت زنجیره تأمین متفاوتی دارد ، برخی از توقف‌های عمومی وجود دارد که برای اکثر مشاغل مشترک است: تأمین‌کنندگان ، خرید در خانه ، تولید و توزیع و مشتری. بارکدها با استفاده از مزایای منحصربه‌فرد خود می‌توانند در هر مرحله از راه ، داده‌ها را بدون خطایی انتقال دهند:

بارکدها تقریباً در هر زمان قابل ایجاد و چاپ هستند:

اگر محصولی یا مواد اولیه برای ایجاد یک محصول بدون بارکد به امکانات شما می‌رسد ، می‌توانید به‌سرعت ایجاد ، چاپ ، برچسب را کنده و استفاده کنید تا شروع به ردیابی حرکات آن کند. ازآنجا ، هر زمان که بارکد جدید لازم باشد ، می‌تواند چاپ شود ، حتی در حال حرکت. مشاغل کوچک هوشمند در انواع مختلف چاپگر بارکد سرمایه‌گذاری می‌کنند ، ازجمله:

چاپگر بارکد صنعتی – ایده آل برای برنامه‌های انبارداری با حجم بالا ، این پرینترها می‌توانند بارکدی باکیفیت بالا یا گرافیک را به‌صورت گسترده ایجاد کنند.

 

چاپگر بارکد رومیزی – مناسب برای چاپ برچسب‌های دو اینچی و چهار اینچی درست از روی میز شما با استفاده از فناوری انتقال حرارت.

چاپگر بارکد تلفن همراه – بهترین استفاده در خارج از دیوار تجاری شما. به‌عنوان‌مثال ، در صورت نیاز به یک درایور برای تهیه اثبات تحویل و یا اطلاع شرکت شما مبنی بر اینکه یک محصول پس از اسکن به مقصد نهایی خود رسیده است ، می‌توان از این نوع چاپگر استفاده کرد.

 

انواع گزینه‌های اسکن

 

برای اینکه یک کالا برای اولین بار به انبار شما برای ذخیره‌سازی وارد می‌شود یا از کامیون برای تحویل به مشتری داده می‌شود ، چندین روش وجود دارد که بارکد قابل‌خواندن ، ترجمه و ارسال به پایگاه داده شما است. مدل‌های مختلفی از اسکنرهای بارکد اختصاصی و مدل‌های رایانه‌ای موبایل وجود دارد که می‌توانند در بانک اطلاعاتی شما همگام شوند. علاوه بر این ، برخی از اسکنرهای بارکد با استحکام صنعتی توانایی خواندن بارکد آسیب‌دیده رادارند. گزینه‌ها عبارت‌اند از:

اسکنر بارکد دستی – هر دو اسکنر بارکد سیمی و بی‌سیم ، دارای لیزر ، تصویربرداری خطی یا موتورهای اسکن 2D هستند. اسکنرهای بی‌سیم اغلب از طریق بلوتوث به سیستم شما متصل می‌شوند.

اسکنرهای نصب شده ثابت – بارکدها را با استفاده از یک سنسور لیزر ، معمولاً کیوسک در یک انبار ، با استفاده از سنسور بارکدها بخوانید.

اسکنرهای کوچک یا کوچک جیبی – امکان انتقال در دسترس را فراهم کرده و داده را به یک تلفن هوشمند یا رایانه لوحی در نزدیک ، شاید هنگام تحویل یا در دفاتر انتقال می‌دهد.

 

رایانه‌های تلفن همراه – ترکیبی از رایانه و اسکنر ، این دستگاه‌های قدرتمند سیستم‌عامل‌های سنتی ، حافظه داخلی خانه را برای ذخیره داده‌ها اجرا می‌کنند ، انتقال اطلاعات در زمان واقعی را امکان‌پذیر می‌کنند و امکان تحرک را فراهم می‌کنند ، زیرا از کارمندان انبار گرفته تا کارگران میدانی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

تکنولوژی مقیاس پذیر

فناوری بارکد به پیشرفت خود ادامه می‌دهد ، و اکنون که بارکدهای 2بعدی رایج‌تر شده‌اند ، مشاغل نیاز به خوانندگانی دارند که بتوانند هر دو نسل بارکد را بشناسند و اسکن کنند:

بارکدهای 1بعدی – همچنین به‌عنوان بارکدهای خطی شناخته می‌شوند ، خطوط و فضاهایی هستند که به احتمال زیاد با آن‌ها آشنا هستید. چاپ و استفاده از این بارکدها بسیار آسان است ، اما در مقایسه با بارکدهای  جدیدتر ، فضای محدودی (فقط 23 کاراکتر) را در خود جای‌داده‌اند.

بارکدهای دوبعدی – اطلاعات به‌صورت عمودی و افقی ذخیره می‌کنند ، به این معنی که آن‌ها می‌توانند از 4000 کاراکتر به بالا برخوردار باشند. بااین‌حال ، خواندن بارکد 2D نسبت به بارکد 1D کمی بیشتر زمان می‌برد.

بارکد زنجیره تأمینبا استفاده از قابلیت فناوری  چاپ ، اسکن و مقیاس بندی در صورت تقاضا ، مشاغل کوچک سیستمی را ایجاد می‌کنند که در زمان واقعی ، از طریق دستگاه‌های تلفن همراه  ، در هر نقطه زنجیره تأمین می‌تواند اقدام  کنند ، ضمن اینکه امکان شفافیت کامل را برای  تأمین‌کنندگان و مشتریان در سراسر صفحه ، ردیابی بارکد یک سیستم مدیریت زنجیره تأمین ساده را ایجاد می‌کند که تنها با ادغام مشاغل بیشتر این فن‌آوری در حال پیشرفت بهبود خواهند یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *