وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

بهبود کد گذاری و خدمت به مشتری با GS1 DataBar

بهبود کد گذاری و  خدمت به مشتری با  GS1 DataBar
در مقاله های پیشین با انواع بارکد آشنا شدیم ، در این مقاله قصد داریم شما رابا یکی از کاربردهای بارکد دیتابار آشنا سازیم. بهبود کد گذاری و خدمت به مشتری با GS1 DataBar در یکی از فروشگاه های خرده‌فروشی ایتالیا بررسی می‌نماییم. فروشگاه Iper، La grande I نقش اصلی در خرده فروشی ایتالیا را بر عهده دارد، یکی از معدود فروشگاه های ایتالیایی با 27 فروشگاه در 7 منطقه است. تقریباً 9000 کارمند دارد و در سال 2015  حدود 2.6 میلیارد یورو گردش مالی داشته است. وسعت ، کیفیت ، راحتی و سبک ایتالیایی، معیارهایی اند که مشتریان را در انتخاب این فروشگاه راهنمایی می کند.

غلبه بر مشکلات کد گذاری سنتی و ارائه خدمات بهتر برای مصرف کنندگان نهایی.

 

چالش ها

 

شناسایی سنتی در ایتالیا مبتنی بر بارکد  13 – EAN  است و متأسفانه ناکارآمدی مدیریتی متعددی را ارائه می دهد. هر فروشگاه (Iper ) مجبور به رمزگذاری داخلی محصولات با وزن متغیر بود و این اطلاعات متناقض در مورد همان کالایی که در چندین فروشگاه به فروش می رسد را ایجاد می کرد.

برای محاسبه مقدار واقعی فروخته شده محصول از فروشگاه به فروشگاه دیگر ، لازم بود که هر شماره شناسایی به صورت مرکزی رمزگشایی شود که نتیجه آن فرآیند وقت گیر و ضد تولید بود.سرانجام محاسبه مجدد قیمت های فروش (داده های جمع آوری شده در پرداخت) بر اساس قیمت هر کیلو برای اطلاع از میزان (وزن) فروخته شده برای هر محصول الزامی بود که این امر باعث عدم دقت و خطای انسانی شد.

 

gs1 دیتابار

راه حل

 

فروشگاه ایتالیایی iper تصمیم به استفاده از GS1 DataBar در محصولات با وزن متغیر برچسب خورده در فروشگاه گرفت. برای شناسایی این محصولات  و  ثبت وزن دقیق هر کالای تجاری فروخته شده در نقطه فروش از GTIN (یک سیستم شناسایی استاندارد منحصر به فرد) استفاده می کند.  علاوه بر این  GS1 DataBar  استفاده از تاریخ انقضا را قادر می سازد ، که Iper را قادر می سازد فروش محصولات تاریخ مصرف گذشته را متوقف کند.

 

فواید استفاده از GS1 DATA BAR 

 

  • اطلاعات دقیق تری برای خرده فروش در دسترس است.
  • شناسایی محصول ثابت در عین عوض شدن وزن متغیرآن ها.
  • کیفیت داده های بهبود یافته.
  • دید بهبود یافته برای محصولات در سراسر زنجیره تامین داخلی آنها ، از جمله نقطه فروش.
  • افزایش ایمنی برای مصرف کننده.

 

یک بارکد ، سود زیاد

 

بیش از 17000 اندازه گیری متغیر از محصولات غذایی تازه مشخص شده در فروشگاه های Iper با یک GTIN شناسایی می شود. پس از گرفتن وزن محصولات ، با نماد GS1 DataBar کدگذاری می شوند. با اسکن کردن GS1 DataBar در صندوق ،خرده فروش میتواند به سرعت ، مقدار  محصول فروخته شده  و قیمتی که مصرف کننده باید پرداخت کند و همچنین تاریخ انقضا آن را شناسایی کند. در حال حاضر صندوقدار فروشگاه از تاریخ انقضای محصولات منقضی شده را شناسایی می کند و از فروختن آن ها جلوگیری می کند.

 

بازگشت سرمایه

 

ساده سازی فرایندهای تجاری مهمترین مورد برای Iper در انجام این سرمایه گذاری بود. که به طور خاص ،  روی کیفیت داده های محصولات با وزن متغیر و  دوباره پر کردن محصول درمراکز توزیع و فروشگاه ها متمرکز شده است. علاوه بر این، استفاده از این راه حل می‌تواند مانع از فروش  محصولات منقضی شده شود  و در نتیجه ایمنی غذایی بهبود می‌یابد.

عوامل کلیدی موفقیت

 

ایپر چندین سخت افزار (مقیاس ، اسکنر) وسیستم های اطلاعاتی به منظور اسکن این نماد جدید و همچنین توانایی مدیریت اطلاعات بیشتر به کار گرفت.آنها همچنین مجبور بودند با ارائه دهندگان راه حل های مختلف  برای اتصال صحیح بین اطلاعات سیستم ها و سخت افزارهماهنگ شوند.

فواید استفاده از gs1 databar

 

مؤلفه های اساسی برای موفقیت فروشگاه Iper:

 

  • یک برنامه عملیاتی دقیق متقابل عملکرد سازمان (خدمات EDP، وارسی ،دپارتمان سنتی فروشگاه ، بخش HACCP).
  • انتخاب و مشارکت ارائه دهندگان با تجربه و دانش در سیستم استاندارد GS1 
  • GS1 ایتالیا به Iper در درک بهتر شرایط ، دامنه و مراحل اجرایی و همچنین تخصص در مشخصات فنی کمک کرد

در فروشگاه های Iper که به سیستم جدید ارتقا یافته اند ، هیچ نشانه ای از مشکل در برچسب های جدید یا خواندن نماد GS1 DataBar  در زمان پرداخت وجود نداشت. این نشان داد که سیستم رمزگذاری جدید کاملاً کارایی دارد و هیچ گونه دخالتی با نماد موجود EAN-13 که هنوز هم برای محصولات با وزن ثابت استفاده می شود وجود ندارد.

قدم بعدی

ایپر تا تاریخ انقضاء آنها تسهیل تبلیغات محصولات را آغاز خواهد کرد. با مشخص کردن تاریخ انقضا در هنگام پرداخت، خرده فروش می تواند در صورت انقضاء محصول در آینده، قیمت فروش را تخفیف دهد. این می تواند مصرف کنندگان را به خرید کالاهایی که در این گروه قرار می گیرند تشویق کند.

خرده‌فروش ، مدیریت کالاهای منقضی شده برای خرده فروش  آسانتر می شود و درنهایت منجر به کاهش ضایعات مواد غذایی خواهد شد. ضبط شماره دسته  در پرداخت ، امکان ردیابی مصرف کننده نهایی را نیز فراهم می آورد ، و Iper را قادر می سازد کالاهایی را که  دسته ای فروخته شده است ، شناسایی کند و توانایی فراخوانی یک محصول مهم را دارد.

“پذیرش نماد GS1 DataBar  فرصتی برای Iper ایجاد کرد تا فرآیندهای مدیریتی را بهبود بخشد و  این اطمینان را در میان مشتریانمان ایجاد می کند و تجربه خرید را برای آن ها امن تر می کند؛ همچنین قابلیت ردیابی را  که در آینده به عنوان یکی از شرایط و الزامات تولید غذایی می شود را  ارائه می دهد  “

Valerio Cortese مدیر ارشد اطلاعات Iper

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *