دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

بارکدها، بهترین ابزار در خرده‌فروشی

بارکدها، بهترین ابزار در خرده‌فروشی

آیا بارکد ها بهترین ابزار در خرده‌فروشی‌ها نیستند؟ امروزه بارکدها به ابزاری اساسی برای بهبود کارایی بخش‌های صنعتی در سراسر زنجیره تأمین تبدیل‌شده‌اند و در حقیقت، ابزاری برای خودکار سازی فرآیندها در امور خرده‌فروشی هستند.

بارکدها، نه تنها در صندوق فروشگاه بلکه در ارسال، حمل‌ونقل، انبارداری، سفارش دهی، ارائه صورت‌حساب و پرداخت نیز کاربرد دارند. بارکدهای GS1 پر سابقه‌ترین و فراگیرترین بارکدهایی هستند که در تمام دنیا استفاده می‌شوند و روشی برای نشانه‌گذاری محصولات هستند که نمی‌توان از آن صرف‌نظر کرد و تقریباً برای تمام کالاهای مصرفی دیده می‌شود.

آن صدای بیپ که اغلب مردم با آن آشنا هستند و در خروجی خرده‌فروشی‌ها زیاد شنیده می‌شود نتیجه اسکن یک وسیله لیزری است که اطلاعات کد شده در بارکد GS1 را می‌خواند.

بارکد در فروشگاه

بارکدها یکی از رایج‌ترین انواع نمادهای رمزنگاری‌شده

 

بارکدها یکی از رایج‌ترین انواع نمادهای رمزنگاری‌شده هستند که بر روی اکثر محصولات در خرده‌فروشی‌ها درج‌شده‌اند. خطوط عمودی بارکد که بافاصله‌های مشخصی از یکدیگر قرار دارند، درواقع حروفی هستند که اطلاعات توصیفی راجع به محصول را در خود جای‌داده‌اند. اسکنرهای موجود در نقاط فروش، وظیفه رمزگشایی داده‌های جایگذاری شده در بارکدها نظیر اطلاعات ساخت، قیمت، شماره دسته، مدل و … را بر عهده‌دارند. همچنین بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی، با استفاده از سیستم بارکد، به مدیریت موجودی خود می‌پردازند به این صورت که پس از اسکن بارکد در نقطه فروش، از میزان موجودی آن محصول در انبار کاسته می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا گزارش دقیقی از حسابرسی موجودی انبار ارائه شود.

باید پذیرفت، خودکار سازی فرآیندها مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از بروز خطاهای انسانی است و بارکدها، بهترین ابزار برای خودکارسازی فرآیندها هستند. خوانش سریع و دقت بالای بارکدها در برابر وارد کردن دستی اطلاعات، تنها دو مورد از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بارکدها است که نه تنها باعث دریافت اطلاعات محصول می‌شود بلکه می‌تواند، در ردیابی و ره‌گیری محصول نقش مؤثری داشته باشد.

همچنین بارکدها، تأثیر به سزایی در افزایش کارایی و اثربخشی کارمندان با مدیریت زمان و جلوگیری از اتلاف وقت آن‌ها دارند و از آنجا اسکن آن‌ها در نقاط فروش بسیار ساده است، هزینه‌های آموزش را بسیار کاهش می‌دهد. همچنین از بارکدها می‌توان برای جمع‌آوری هر نوع اطلاعاتی مانند میزان موجودی در انبار، قیمت محصولات، وزن و … استفاده کرد. همچنین از آنجا که بارکد را می‌توان در هر سطحی (بسته‌بندی، پالت، محموله و …) اعمال کرد، روند ردیابی اقلام و محموله‌ها و زمان جست‌وجوی آن‌ها را کاهش می‌دهد.

انبارهای خرده‌فروشی می‌توانند اسکن سریع بارکد ها را، جایگزین شمارش دستی موجودی کرده و در مواقع ضروری مانند سرقت انبار یا سانحه، موجودی انبار را به سرعت بررسی کند.

تصمیم‌گیری استراتژیک به کمک بارکد در خرده‌فروشی

 

همچنین بارکد در خرده‌فروشی به مدیران کمک می‌کنند تا تصمیم‌های استراتژیک و بلند مدت خود را اتخاذ کنند. از آنجا که اطلاعات از طریق بارکد به سرعت و با دقت بالا جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند به مدیران در رهبری بازار، هزینه‌های تمام‌شده، میزان درآمد و … یاری بخشند.

بارکدها با بهره‌مندی، از دو ویژگی مهم، یعنی هزینه بسیار کم و کاربر پسند بودن، ابزاری جذاب برای ردیابی انواع داده‌ها، نظیر شخص، حمل‌ونقل و دارایی است و مهم‌ترین نتیجه آن، بهبود دقت و کاهش هزینه‌ها است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *