وبلاگ

دریافت بارکد برای . . .

خرده فروشی

 

بهداشت و درمان

 

مواد غذایی

 

فروش در گوگل

 

فروش آنلاین

 

فروش در آمازون

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

بارکدهای فروشگاهی، از تاریخچه تا کاربرد

بارکدهای فروشگاهی، از تاریخچه تا کاربرد

تاریخچه بارکد در خرده فروشی

 

بارکد در ایالات متحده شناخته شد و تا همین اواخر کد جهانی کالا (UPC) نامیده می شد. اولین محصولی که بارکد UPC داشت ، آدامس Wrigley بود که اولین بار در تاریخ 26 ژوئن سال 1974 در یک سوپر مارکت در تروی اوهایو اسکن شد.

 

از ایالات متحده تا هلند

 

آلبرت هاین سیستم اسکن بارکد آمریکایی را به هلند آورد ، که منجر به اسکن شدن اولین بارکد در هلند در ژانویه سال 1977 شد. این اتفاق در یک سوپر مارکت در هایسکرک رخ داد.

 

بارکد 1 بعدی در موادغذایی

 

بارکد 1 بعدی در مواد غذایی برای مدیریت کارآمد موجودی استفاده می شود و برای اطمینان از کوتاه شدن صف ها درصندوق های فروشگاهی  ست.  محبوب ترین بارکد 1 بعدی بارکد EAN 13 است که نسخه مفصل تری از کد UPC است. بارکد EAN 13 استاندارد فعلی برای برچسب زدن محصولات سوپر مارکت در اروپا است.

 

مزیت دیتا ماتریس

 

دیتا ماتریس GS1 می تواند داده های 3116 عددی و 2335 کاراکتر الفبایی را با هم ترکیب کند که باعث می شود. دیتا ماتریس به خصوص برای ترکیب اطلاعات زیاد در یک بارکد مناسب است.

مزیت خرده فروشی

 

علاوه بر شماره جهانی قلم کالا (GTIN) یا  کد محصول GS1، دیتا ماتریس GS1 هم  می تواند  ویژگی ها و خصوصیات شناسایی GS1 مثل دسته یا قطعه محصول را نمایش دهد. این اجازه می دهد تا سوپر مارکت ها مدیریت موجودی را بهینه کنند  بنابراین مشتریان آنها هرگز محصولات خود را از دست نمی‌دهند و هیچ ضرر و زیانی هم ندارد.

 

مزیت برای مصرف کننده

 

استفاده از دیتا ماتریس GS1 در خرده فروشی برای مصرف کنندگان بسیار سودمند است ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات موجود مانند  قیمت ، وزن خالص و ناخالص ، تاریخ تولید و انقضا  یا آلرژن های احتمالی را  در تلفن هوشمند خود جستجو کنید.  این امکاناتی را برای تولید کنندگان یا خرده فروشان فراهم می کند تا با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند.

 

مزیت برچسب محصول

 

چه بارکد 1 بعدی یا 2 بعدی را انتخاب کنید GS1 به شما کمک میکند تا کارایی کسب و کارتان را مطابق با استاندارد GS1 افزایش دهد. شما با تهیه بارکد محصولات خود ، قابلیت ردیابی لجستیک را ایجاد می کنید و می توانید به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

بارکد EAN 13 و DataBar

علاوه بر بارکد EAN 13 ، از دیتابار GS1 نیز اغلب در خرده فروشی استفاده می شود. یک مزیت بزرگ دیتا بار  این است که می تواند اطلاعات بیشتری مثل وزن خالص یک محصول یا قیمت آن را نسبت به بارکد معمولی داشته باشد . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در بارکد ، دیتا ماتریس یک راه حل عالی است. در حال حاضر ، دیتا ماتریس عمدتا در بهداشت و درمان استفاده می شود.

دیتا ماتریس در خرده فروشی

در سال 2017 ، GS1 بلژیک و لوکزامبورگ آزمایش کردند که آیا بارکد دیتا ماتریس GS1  در خرده فروشی مناسب است یا خیر؟ این در نهایت باید به جایگزینی بارکد EAN 13 و دیتا بار GS1  با دیتا ماتریس شود . فروشگاه های خرده فروشی Carrefour، Makro و Colruyt  بخشی از این پروژه آزمایشی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *